Повернутися до звичайного режиму

Заходи профілактики попередження виникнення та розповсюдження захворюваності на кір в організованих колективах

Заходи профілактики попередження виникнення та розповсюдження захворюваності на кір в організованих колективах



Наказом МОЗ України від 17.05.2005 №188 «Про затвердження Інструкції щодо організації епідеміологічного нагляду за кором», в разі виявлення хворого на кір або спалаху захворювання в організованих колективах, передбачено:

«- проведення санітарно-гігієнічних заходів (вологе прибирання із застосуванням деззасобів, провітрювання приміщень);- максимально можливу ізоляцію групи (класу), де виявлено хворого, від іншого колективу на 21 день;- заборону приймання нещеплених осіб і осіб без довідки про щеплення, про перенесене захворювання на кір на термін карантину;- установлення щоденного медичного нагляду за особами, які знаходились протягом 21 дня у контакті з хворим на кір;- медогляд осіб, які перебували в контакті з хворим на кір, установлення часу спілкування з хворим, а також імунний статус і наявність захворювання на кір в анамнезі;

- вакцинацію контактних осіб у віці від 12 місяців до 30 років, які не хворіли на кір, не щеплені проти кору (не мають документально підтверджених відомостей про щеплення) не пізніше 72 годин з моменту виявлення першого хворого. Діти у віці від 12 місяців до 6 років підлягають щепленню вакциною КПК, згідно Календаря профілактичних щеплень». Довідково: Дітям, що не були вакциновані проти кору, паротиту чи краснухи за віком у 12 місяців та в 6 років, щеплення починають робити у будь-якому віці до 17 років 11 місяців 29 днів. Дитина має отримати дві дози з дотриманням між ними мінімального інтервалу введення.

Кір є небезпечною інфекційною хворобою згідно з Переліком особливо небезпечних інфекційних та паразитарних хвороб людини і носійства збудників цих хвороб, затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.07.1995 року №133, та відповідно до статті 27 Закону України від 24.02.1994 року №4004-XII «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» профілактичні щеплення проти кору є обов’язковими.

Статтею 15 Закону України від 06.04.2000 року №1645-ІІІ «Про захист населення від інфекційних хвороб» встановлено, що дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно Календаря щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.

Відповідно до статті 49 Конституції України кожен має право на охорону здоров’я.

Оскільки єдиним дієвим засобом профілактики кору є щеплення, державою гарантовано право кожної дитини на захист від кору шляхом проведення вакцинації. Вакцина для проведення вакцинації дітей є в наявності у лікувально-профілактичних закладах, має відповідні сертифікати та реєстраційні посвідчення, що підтверджують її якість та безпеку. Ознайомитися з ними можна у лікувально-профілактичному закладі за місцем проживання.

У зв’язку з неблагополучною епідемічною ситуацією щодо захворюваності на кір, Київською міською державною адміністрацією прийнято рішення стосовно проведення профілактичних щеплень щоденно, в тому числі у вихідні дні. Проведення щеплень регламентовано Календарем профілактичних щеплень в Україні, затвердженого наказом МОЗ України від 11.08.2014 року №551 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.10.2014 року за №1237/26014.

На період підвищеної захворюваності на кір, кабінети профілактичних щеплень в Центрах первинної медико-санітарної допомоги Дарницького району м.Києва працюватимуть щоденно:

Понеділок-п’ятниця з 9.00 до 20.00 години;

Субота – з 9.00 до 15.00 години,

/Files/images/IMG-b9b105a5932585ea3262d4e40f2be241-V.jpg

Профілактичні щеплення дитячому населенню проводяться безкоштовно, за рахунок Державного бюджету України.

За бажанням, доросле населення віком до 30-ти років (якщо вони не хворіли на кір і не отримали вакцинацію та ревакцинацію проти цієї інфекції), може вакцинуватися проти кору за власні кошти в кабінеті профілактичних щеплень на базі КНП «ЦПМСД №2 Дарницького району» (вул. Вербицького, 5, каб.155) щоденно, окрім неділі.

Кiлькiсть переглядiв: 151

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Особистісний розвиток!

Важливе питання?

Звісно. Особливо в системі освіти.

Саме ця тема стала провідною під час проведення планової педагогічної ради з виховної роботи «Особистісний розвиток учня на всіх сходинках освітнього процесу через творчий симбіоз «учень-вчитель-школа-сім‘я»».

Заступник директора з виховної роботи Точиліна Світлана Олександрівна залучила учасників конференції до усвідомлення ролі взаємодії вчителя та учня для створення ситуації успіху в умовах безпечного освітнього середовища на різних стадіях розвитку.

Класовод 1-В класу та шкільний психолог Московченко Леся Олександрівна поділилася досвідом роботи з учнями 1-го класу НУШ та ефективними методами, спрямованими на їхній особистісний розвиток.

Класні керівники 5-х класів П‘ятаченко Наталія Михайлівна та Совер Тетяна Валентинівна розповіли про наступність поколінь учнів, їхню автономність та особливості співпраці з батьківською громадою.

Соціальний педагог Падалко Ірина Валентинівна ознайомила з кризою традиційних форм взаємодії школи та сім‘ї, викликами, які супроводжують батьків при вихованні дітей.

Також на педагогічній раді обговорені важливі питання сьогодення закладу:

- самоаналіз діяльності школи;

- лайфхаки проведення якісних онлайн уроків;

- робота з шкільною документацію під час дистанційного навчання;

- модель навчальної діяльності учнів 11 класів в травні;

- питання співпраці з педагогами, що працюють на строковій угоді.

Педагогічна рада, що охопила широке коло питань, була продуктивною.

Дата останньої зміни 12 Квітня 2024
Цей сайт безкоштовний!