Протидія булінгу!

/Files/images/0-02-05-cce40d7eae99a235311de08e13629c0aa6cda7c03a3bca5288a6b7d160f36bcd_full.jpg

ЯК ДІЯТИ БАТЬКАМ У ВИПАДКУ БУЛІНГУ?

1) Якщо ви дізналися, що вашу дитину цькують, або помітили певні ознаки того, що вона страждає від булінгу, поговоріть з дитиною та з'ясуйте у неї якнайбільше фактів і подробиць про заподіяну їй шкоду.

Варто відрізнити звичайний конфлікт від систематичного цькування, бо саме регулярне, повторюване знущання і є булінгом.

2) Якщо ви впевнилися, що булінг мав місце, зверніться до адміністрації закладу освіти.

Ваша заява про булінг має бути оформлена у письмовій формі, державною мовою, зі вказанням прізвища, ім’я, по батькові заявника, адресою проживання, контактним телефоном.

У заяві має бути:

☑ розгорнутий опис фактів булінгу (відокремлюйте їх від емоцій);

☑ ваш статус: постраждалий, представник постраждалого чи свідок булінгу);

☑ розгорнутий виклад фактів булінгу;

☑ тривалість булінгу;

☑ дата її подання;

☑ особистий підпис.

Пам’ятайте, що письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (тобто звернення без вказання прізвища, імені та по батькові особи, що звертається) чи з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і не розглядається.

Заява має бути зареєстрована у закладі освіти. Варто написати заяву у двох екземплярах (або зробити ксерокопію). Після її реєстрації у закладі, на одному примірнику працівник школи має поставити вхідний номер та дату заяви, і віддати її вам. Інший примірник залишається у закладі освіти. Цей принцип оформлення заяв використовується у всіх випадках звернення до керівництва та органів влади.

3) Керівник розглядає вашу заяву про випадок булінгу, видає письмовий наказ про проведення розслідування, у якому визначає уповноважених осіб і створює комісію з розгляду випадку булінгу. До складу комісії можуть входити педагогічні працівники, психолог та соціальний працівник, батьки потерпілого та батьки булера, керівник закладу освіти, інші зацікавлені особи.

Створена комісія проводить розслідування, з'ясовує, чи це є інцидент разовим випадком, чи це дійсно регулярне цькування, тобто - булінг.

Якщо комісія визнала факт булінгу, то керівник закладу освіти зобов'язаний повідомити про це уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

У випадку, коли керівник закладу не повідомить поліції про факт цькування, муситиме заплатити штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (наразі це -від 850 до 1700 грн) або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку (абзац 2 стаття 1734 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

4) Якщо ви як батько чи мати не входите до складу комісії, керівник закладу має письмово повідомити вас про визнання або невизнання комісію факту булінгу.

5) Рішення комісії оформлюється у письмовому вигляді.

6) Копію цього рішення ви маєте право отримати: для цього треба написати запит на доступ до публічної інформації у відповідності із вимогами Закону України «Про доступ до публічної інформації».

7) У випадку коли комісія не визнала факт булінгу, а ви з цим не згодні, ви маєте право звернутися до органів Національної поліції із відповідною заявою. До неї радимо додати копії ваших попередніх заяв та документів.

8) Нагадуємо, що всі звернення, які подаються, розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця (30 днів) від дня їх надходження. (Стаття 20 Закону України “Про звернення громадян”).

ЗРАЗКИ ЗАЯВ

Зразок 1

Директору ЗЗСО

________________________

(ПІБ, посада, місце роботи,

адреса проживання, контактний телефон)

ЗАЯВА

«_____» _______________ 20____ р. о ______ годині ________ хвилин були виявлені (вказати ким) ознаки булінгу по відношенню до неповнолітнього (вказати неповнолітнього, його місце і клас навчання), невстановленими особами (або вказати конкретних осіб, якщо вони відомі потерпілому) були вчинені дії (зазначити як саме), ознаки яких вказують на булінг (зазначити конкретні ознаки).

Прошу розглянути питання про притягнення до встановленої законом відповідальності.

«____» _________ 20__ р. _________________________________

(посада, підпис, ПІБ)

Зразок 2

Директору ЗЗСО

(ПІБ)

Від кого

(ПІБ, клас, адреса проживання,

контактний телефон)

ЗАЯВА

Доводжу до Вашого відома, що я (ПІБ), число місяць рік, місце, постраждав від дій (ім’я кривдника), опис того, що трапилось.

Вказати можливу причину та емоційний і фізичний стан постраждалого.

«____» _________ 20__ р. _________________________________

(підпис, ПІБ)