1. Які нормативні документи регулюють вступ до 1 класу?

Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти i науки України від 16 квітня 2018 року № 367, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05 травня 2018 р. за № 564/32016.

2. Коли розпочинається прийом документів для вступу дитини до 1 класу на 2020-2021 н.р.?

Відповідно до Наказу Департамента освіти та науки м. Києва про прийом документів до 1-х класів в терміни з 1 червня 2020 р. по 1 липня 2020 р.

3. Чи визначена дата закінчення прийому документів для вступу дитини до 1 класу на 2020-2021 н.р.?

Дата закінчення прийому документів для вступу до 1 класу - 1 липня 2020 р.

4. Хто подає документи для вступу дитини до 1 класу?

Документи подаються одним з батьків дитини (їх законними представниками) особисто.

5. Чи необхідна присутність дитини при подачі документів до 1 класу?

Присутність дитини під час подання заяви про зарахування, жеребкування або її зарахування не є обов’язковою і не може вимагатися працівниками закладу освіти чи бути умовою її зарахування.

6. Хто має право першочергового зарахування до 1 класу?

Першочергово до 1 класу зараховуються діти, місце проживання яких чи одного з батьків на території обслуговування закладу освіти підтверджене документально, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі, чи дітьми працівників цього закладу освіти, чи випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (у разі його наявності). Особливості зарахування дітей до закладів освіти, які здійснюють освітню діяльність з урахуванням міжнародних договорів України, можуть визначатися цими договорами.

7. Яким документом підтверджується належність дитини до категорії осіб з особливими освітніми потребами?

Підтвердженням інформації про належність дитини до категорії осіб з особливими освітніми потребами є висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну оцінку дитини з особливими освітніми потребами чи висновок психолого-медико-педагогічної консультації (за наявності). {Абзац пункту 8 в редакції Постанови КМ № 806 від 19.09.2018}. Під час подання заяви надається оригінал відповідного документа.

8. Хто визначає і закріплює за закладами освіти територію їх обслуговування?

Згідно з частиною 2 статті 66 Закону України «Про освіту» територію обслуговування за закладами початкової та базової середньої освіти закріплюють районні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад.

9. Як дізнатися за яким закладом освіти закріплений будинок, де проживає дитина?

Інформацію можна знайти на освітній карті міста Києва

10. З якого віку краще іти дитині до школи?

Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років (Закон України «Про освіту», розділ ІІ, стаття 12, п.4).

11. Коли буде зарахування дитини до школи?

1 червня заклади освіти поновлюють освітній процес із дотриманням положень Регламенту підготовки до відновлення освітнього процесу та за умов послаблення протиепідемічних заходів, пов’язаних із COVID-19. Регламент передбачає чітку процедуру виходу учасників освітнього процесу з карантину та дотримання відповідних правил, аби убезпечити населення від повторного спалаху коронавірусу. Враховуючи вище зазначене, прийом документів до перших класів здійснюватиметься відповідно до попередньої реєстрації, графіку та з обов'язковим дотриманням чинних санітарно-епідемічних вимог.

Графік подачі документів:

вівторок 10.00 -14.00,
четвер 14.00 - 18.00
(І поверх, крило початкової школи)
Вас запросять для надання ПОВНОГО пакету документів для зарахування до школи.

12. Чи можливо подати документи для вступу, якщо дитина не проживає у мікрорайоні закладу?

Так, заява подається для вступу на вільні місця. Батьки (один з батьків) мають право подати (але обов’язково до 1 липня) необхідні документи (їх копії) до будь-якого закладу освіти (без обмеження їх кількості) для зарахування на вільні місця.

13. Коли буде повідомлено чи є у закладі вільні місця?

Впродовж двох робочих днів з дня зарахування дітей відповідно заклад освіти оприлюднює з дотриманням Закону України «Про захист персональних даних» на інформаційному стенді закладу освіти, а також на офіційному веб-сайті закладу освіти:

  • список зарахованих учнів із зазначенням лише їх прізвищ;
  • оголошення про дату, час, місце і спосіб проведення жеребкування;
  • інформацію про кількість вільних місць і прізвища дітей, які претендують на вільні місця;
  • наказ керівника закладу освіти про утворення конкурсної комісії у складі 3 осіб для проведення жеребкування.

14. Як зараховуються діти на вільні місця?

На вільні місця діти зараховуються за результатами жеребкування, основні положення якого передбачені главою 2 розділу II Порядку.

15. Коли проводитись жеребкування на вільні місця?

Якщо вільні місця будуть, то жеребкування буде проводитись після закінчення прийому заяв.

Кiлькiсть переглядiв: 558

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.