Відповідно до навчального плану школа працює за 5-денним робочим тижнем. Прийом учнів до спеціалізованої школи з поглибленим вивченням іноземної мови (англійської, німецької) проводиться на підставі заяви батьків на конкурсній основі відповідно до порядку, встановленого Міністерством освіти й науки.

До першого класу зараховуються діти з 6 років. Поділ класів на групи на уроках іноземної мови здійснюється згідно з нормативами, встановленими Міністерством освіти і науки. Усього в класі 28-30 учнів, поділяються на 3 групи по 8-9 учнів у кожній.

Навчально-виховний процес здійснюється за різними формами: у вигляді уроків, лекцій, диспутів, навчально-виробничих екскурсій, семінарів, творчих зустрічей.

Поряд із традиційними методами і формами навчально-виховної роботи використовуються інноваційні технології навчання.

Навчальний рік у школі розпочинається 1 вересня і закінчується 31 травня. Тривалість уроків становить у 1-х класах 35 хвилин, у 2-4 – 40 хвилин. Заняття розпочинаються о 8. 30 годині ранку. Навчання у школі безкоштовне. Для учнів 1-3 класів організовані групи продовженого дня, які працюють до 18.00. Учні забезпечені гарячим харчуванням. У школі працює буфет. Для шестиліток є ігрові кімнати та спальні.

Протягом року в школі організована робота з батьками. Проводяться батьківські збори, семінари, лекції, консультації психолога талогопеда, позакласні та позашкільнізаходи. При школі мистецтв № 4 Дарницького району створені класи естетичного виховання. При школі працюють гуртки естетичного, спортивного, краєзнавчого напрямків